Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Безкоштовне отримання та передання нерухомості БО

13 листопада 2017, 17:42 до роздiлу

Юлія Яцишин

Доброго дня! Чи має право неприбуткова організація отримати безкоштовно та передати безкоштовно іншій юридичній організації нерухомість (а саме дві квартири в новобудові)? Чи виникне при цьому обов"язок в реєстрації платником ПДВ? Які податки слід буде сплатити неприбутковій організації та які отримувачу (юридичній особі)

Відповідь

Лариса Фещенко

13 листопада 2017, 17:42

Термін «неприбуткові підприємства, установи, організації» застосовується в Податковому Кодексі України (далі – Кодекс) з метою оподаткування (звільнення від оподаткування податком на прибуток).

Однією з умов щодо отримання і підтримання статусу неприбутковості є відповідність здійснення діяльності неприбуткової організації статуту,  зареєстрованому  відповідно до вимог закону, що регулює діяльність певної неприбуткової організації, наприклад, Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації",  «Про громадські об’єднання» тощо.

З поставленого питання неясно, відповідно до якого саме закону створена і зареєстрована Ваша неприбуткова організація,  але загалом слід зазначити, що  недотримання зазначених умов та вимог призводить до виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових установ і організацій  та застосування загального режиму оподаткування податком на прибуток. 

Порядок оподаткування податком на прибуток юридичної особи – отримувача квартир також залежить від його податкового статусу ( платник єдиного податку, платник податку на прибуток на загальній системі оподаткування тощо).  

Що стосується обов’язку реєстрації платником ПДВ, то у відповідності до п.181.1 ст.181 Кодексу у разі, якщо загальна сума від здійснення особою операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням з дотриманням вимог, передбачених ст.183 Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

При цьому для обов’язкової реєстрації платниками ПДВ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ (20 відсотків), ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Постачання товарів згідно до пункту 14.1.191. Кодексу  - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, тому безкоштовна передача квартир підпадає під термін постачання з метою визначення критеріїв для обов’язкової  реєстрації платником ПДВ.  

Операції з постачання житла (квартир) оподатковуються ПДВ за ставкою 20% або звільняються від оподаткування в залежності від того, чи відносяться такі операції до першого постачання чи не відносяться (п.п.197.1.14 п.197.1 ст.197 Кодексу), але у будь-якому випадку здійснення операцій з постачання квартир не звільняє особу від обов’язку зареєструватись платником ПДВ, якщо вартість отриманих і переданих квартир перевищує 1000000 грн. (без урахування ПДВ).

Слід також мати на увазі, що згідно до пп.197.1.15 ПКУ  звільняються від оподаткування ПДВ операції з надання благодійної допомоги, зокрема безоплатне постачання товарів/послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства, а також надання такої допомоги благодійними організаціями набувачам (суб'єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації.

Якщо у Вас залишилися питання, будь ласка, знов скористуйтеся онлайн формою.

Останні запитання в цьому розділу

Відображення благодійної допомоги у звітності ГО

Добрий день! Підкажіть ,будь ласка,відповідь на таке питання: Громадській організації,яка фінансується з місцевого бюджету (100 000 грн) була надана благодійна допомога у вигляді речей для багатодітних сімей на певну...

Переглянути

Порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям

Доброго дня! Чи оподатковується благодійна допомога церкви (дозволено Статутом) ГО чи благодійним організаціям? Який порядок надання благодійної допомоги церквам та благодійним організаціям?

Переглянути

Отримання благодійної допомоги на особисту картку керівника БО

Підкажіть, будь ласка, чи може громадська організація отримувати благодійні внески на банківську картку фізичної особи (голови організації)? Якщо так, то як відобразити такі надходження у звітності? Якщо ні, то які...

Переглянути

Благодійна допомога комерційному підприємству від фізичної особи: правові підстави

Я фізична особа, що хоче надати фінансову (грошову) благодійну допомогу комунальному КОМЕРЦІЙНОМУ підприємству. Чи маю я право особисто надати їм таку допомогу і який має бути алгоритм дій? Дякую.

Переглянути

Регулярні внески на статутну діяльність ГО від бізнесу: правові підстави

Доброго дня. Я представляю громадську організацію (не благодійну). Питання: на підставі якого договору ми можемо приймати внески на нашу діяльність регулярно (щомісячно) від одієї юридичної компанії? Як це...

Переглянути