Віднесення благодійних внесків на адміністративні витрати БО: порядок та обмеження

20 січня 2020, 17:15 до роздiлу

Олечка Дегтяренко

Добрый день! Подскажите пожалуйста, с каким назначением платежа нужно вносить деньги на расчетный счет, чтоб они не считались в доход и их можно было 100% потратить на административные расходы? и возможно ли такое? Нужно открывать официально сбор или можно по желанию благотворителей?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

20 січня 2020, 17:15

Доброго дня!

Дане питання може вирішуватись по-різному в залежності від ситуації, і ключовим моментом тут може бути не стільки призначення платежу, скільки зміст відповідних документів, що оформлюють правочин між благодійною організацією та благодійником.

Наприклад, договір про надання благодійної допомоги може містити бюджет з відповідними статтями витрат або положення про відрахування частини благодійної допомоги на утримання/адміністративні витрати організації, а призначенням платежу може бути благодійна допомога згідно договору.

Таке ж положення може бути в публічній оферті при публічному зборі благодійних пожертв. Тоді призначенням платежу, на мою думку, може бути благодійна допомога на відповідну ціль, передбачену публічним збором.

Також організацією можуть окремо прийматись платежі з призначенням "Благодійна допомога на утримання (найменування організації)" чи "Благодійна допомога на статутну діяльність".

Останні запитання в цьому розділу

Віднесення коштів на адміністративні витрати в БО

Добрий день. Підкажіть, адміністративні витрати не повинні перевищувати 20% доходів. Це ті, які закриті актами? якщо висить передоплата, це рахується чи ні?

Переглянути

Розподіл адмін.витрат БО

Доброго дня! БФ отримав кошти в сумі 100тис.грн.на благодійний проект, в т.ч на статутну діяльність. 85 тис.з цієї суми були перераховані на підрядчика згідно кошторису проекту. Залишок 15тис. залишився у розпорядження...

Переглянути

Адміністративні витрати БО

Доброгоя дня! Підскажіть, будь ласка, яка витрати благодійної організації відносяться до адміністративних. Дякую!

Переглянути

Розрахунок суми адміністративних витрат БО

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, яким чином розраховується сума 20% адміністративних витрат згідно ЗУ в такому випадку: Донор надає 7 тис.грн. благодійної допомоги на організацію творчого вечору. Є витрати по цьому...

Переглянути

Які витрати під час проекту відносяться до операційних, а які до адміністративних?

Доброго дня, які витрати під час проекту відносяться до операційних, а які до адміністративних? Оплата проїзду тренера, оплата канцтоварів, оплата заправки картриджу, оренда приміщення, з/пл по договору ЦПХ тренеру,...

Переглянути